Resultaten från Omladinski festivalen i Jönköping
Här är resultaten från ungdomsfestivalen:
Stoni tenis:
1. Goran Pavlovic - "Timok" Jönköping
2. Zoran Strbac - Halmstad
3. Danijel Dragisic - "Avala" Landskrona
Sah:
1. Mladen Milentijevic - "Srbija" Malmö
2. David Djokic - "Nikola Tesla" Trollhättan
3. Boban Bozovic - "Sindjelic" Göteborg
Basket:
1. "Srbija" Malmö 2
2. "Srbija" Malmö 4
3. "Srbija" Malmö 3
Najbolji strelac: Tommy Frederiksen - "Srbija" Malmö 2
Najbolji igrac: Pedja Mandic - "Srbija" Malmö 4
Zenski Fudbal:
1. "Yugo" Kinna
2. "Timok" Jönköping
3. "Sindjelic" Göteborg
Najbolji strelac: Desireé Karlsson - "Yugo" Kinna
Najbolji golman: Sladjana Mijatovic - "Yugo" Kinna
Najbolji igrac: Gabriella Vranjancu - "Timok" Jönköping
Fudbal:
1. "Kozara" Göteborg
2. Gislaved
3. "Yugo" Kinna 1
Najbolji strelac: Admir Dadic - Gislaved
Najbolji golman: Daniel Psag - "Kozara" Göteborg
Najbolji igrac: Vlado Zlojutro - Gislaved
Najbolji sudija: Goran
Stoni tenis:
1. Goran Pavlovic - "Timok" Jönköping
2. Zoran Strbac - Halmstad
3. Danijel Dragisic - "Avala" Landskrona
Sah:
1. Mladen Milentijevic - "Srbija" Malmö
2. David Djokic - "Nikola Tesla" Trollhättan
3. Boban Bozovic - "Sindjelic" Göteborg
Basket:
1. "Srbija" Malmö 2
2. "Srbija" Malmö 4
3. "Srbija" Malmö 3
Najbolji strelac: Tommy Frederiksen - "Srbija" Malmö 2
Najbolji igrac: Pedja Mandic - "Srbija" Malmö 4
Zenski Fudbal:
1. "Yugo" Kinna
2. "Timok" Jönköping
3. "Sindjelic" Göteborg
Najbolji strelac: Desireé Karlsson - "Yugo" Kinna
Najbolji golman: Sladjana Mijatovic - "Yugo" Kinna
Najbolji igrac: Gabriella Vranjancu - "Timok" Jönköping
Fudbal:
1. "Kozara" Göteborg
2. Gislaved
3. "Yugo" Kinna 1
Najbolji strelac: Admir Dadic - Gislaved
Najbolji golman: Daniel Psag - "Kozara" Göteborg
Najbolji igrac: Vlado Zlojutro - Gislaved
Najbolji sudija: Goran
Bilder finns på gruppen omladinski festival 2008 på Facebook
Kommentarer
Postat av: Aleksandra
Jag hade skitkul, ni lyckades verkligen med allt :D
så glad av att få träffa dig med
Ljuuubim te srce <3
Trackback